Jdi na obsah Jdi na menu
 


Samuel Elánius

18. 7. 2006

Samuel Elánius byl kapitánem Noční městké hlídky. Zpočátku, když procházel Ankh-Morporkskými ulicemi, bylo jeho prací se do ničeho neplést a vyhnout se každému maléru. Úkolem hlídky tehdy byla spíš její existence, než jakákoliv vedlejší činnost. Jeho problémem byl alkohol (klačské slovo). Když do městské hlídky přibyl Karotka Rudykopalsson, hlídka se postavila na nohy, dokonce i Elánius, který do té doby trávil většinu času spíše ve vodorovné poloze(Vyjímku tvořily doby, když zkonzumoval Klačskou kávu). Elánius se spřátelil s lady Sibylou Berankinovou (přes její chov draků) a později si jí vzal. Tím dostal titul sir. Elánius dokáže neuznávat autoritu, i když jí sám je. Jo a Městká hlídka rozkvetla. Přibyli noví lidé. Elánius rád nosí boty, jejichž podrážka je natolik měkká aby rozpoznal zem, na které stojí. Elánius totiž pozná, ve které části města je, i když se mu zavážou oči a ucpe nos, má v nohou mapu města.

Samueův předek Elánius "Kamenná tvář" popravil posledního Ankh-Morporkského krále. Proto se Samuel Elánius občas potýká s problémem minulosti. Když se o "Kamenné tváři" mluví, Samuel dostane ihned rysy, které jsou samy o sobě vytesané z kamene, prostě nemá rád, když se mu předhazuje něco, za co nemůže.

Od lady Berankinové dostal kapesního Organizéra, jenž má 15 funkcí, z toho 10 funkcí je, že se snaží Elániovi vnutit těch zbylých pět a zároveň vždy upozorní na akci s křížkem po funuse.

Elánius nemá rád stopy, které vedou jen k dalším stopám, ale jeho logika ho vždy dovede k cíli....zatím se mi teda zdá, že to je spíš náhoda...

Sam je téměř jediný, kdo má svým způsobem rád Vetinariho. Proto mu někteří přezdívají Vetinariho Teriér, i když ten má méně zubů a také asi více zapáchá....