Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cecil Červíčtvrť Svatý Jan Noby Nóblhóch

18. 7. 2006
Noby Nóblhóch je členem Městké hlídky. Jeho šarže je desátník a špatně snáší, když je někdo povýšen nad něj. Je pro tuto šarži jako dělanej. Tuto šarži si pečlivě hlídá, protože jiná šarže by se k němu nehodila.

Nosí u sebe doklady o tom, že je člověk, není divu, híří všemi tvary a barvami. Výška je asi něco malounko přes 164 cm. Noby se už podivoval nad tím, že ho žádná dívka nechce, když vyloučil mnoho možností(mezi ně spadaly ženy, pidlooké a s dřevěnýma nohama či zubama). Jo a také byl jeden čas považován za šlechtice. Bohužel byl to pouhý mýtus vytvořený pro jisté rafinované vraždy a pokusu o atentát na patricije. Noby by stejně asi sám o sobě nechtěl být šlechticem, i přesto, že si klimativoval prostředí modré krve. Noby je vlastně takový poctivý grázlík. Jak říká starý Sam Elán Mohli byste Nobymu svěřit vlastní život, ale nikdy jediný tolar.

 Jeho společníkem bývá seržant Alfréd Tračník.

V minulosti býval pouličním zlodějíčkem, následně "havranem" na válečných polích.

V knize Buch se konečně objeví, že má Noby dívku, barovou tyč-tanečnici Táňu (Boženu), bohužel po tom, co mu Táňa pokusí udělat Znouzectnost(jídlo neurčitého tvaru a původu, viz Kuchařka Stařenky Oggové) se s ní rozchází a nachází pžátelství v prodavačce ryb, jejíž nejněžnější projev lásky je hození slanečka po Nobym.