Jdi na obsah Jdi na menu
 


2. Oficiální sraz Zeměplochy

24. 6. 2007
V sobotu dne 23. 6. 2006 se uskutečnil 2. oficiální sraz Zeměplochy (neoficiální se nepočítají, protože jich asi bylo spoustu). Co se probíralo? Přineslo se několik knížek....Samozřejmě HLAVNĚ Pratchettovek. Probíralo se Výtvarné Umění Zeměplochy, poezie (něco pro cech švadlen a šiček)-[nezeměplošné], Muži ve Zbrani (Kolík se snažil vychladnout z poezie). Každý si nacpal žaludek, jak jen bylo možné, studovali jsme červa (určitě utekl z nějaké uzenky), atd. Podrobné informace a fotky (prošlé cenzurou Lasherky) budou uveřejněny v nejbližší době (o to se postarám).
melancholia.lupus

(Kolíkův článek následuje)

Druhý oficiální sraz Zeměplochy (23.6.2007)

Tak jsme se přece jen dočkali. Téměř přesně po půl roce se podařilo uspořádat v pořadí již druhý oficiální sraz naší místnosti Zeměplocha. Početně jsme měli oproti poslednímu srazu o nějaké ty dvě tři čárky méně, tak doufejme, že snižující se počet účastníků se nestane trvalou tendencí, jinak se taky může stát, že do dvou let budeme pořádat srazy o jednom účastníku. Ale dost pesimistických předpovědí, pojďme se podívat, jak poslední sraz vypadal.

Sešli jsme se (jak už se začíná stávat pomalu tradicí) v 15:00 pod ocasem (i když ne všichni tam byli včas, že?) ve složení (řazeno abecedně) c.a.b.i., CMOTDibbler (SS), Hanyou, kravka007, Lashera, LilithDarkness, melancholia.lupus, Moanrose, mortlandia (SS), sediva.katka (SS) a vydali jsme se tramavajmo na Žižkov do restaurace U Sadu, neboť naše oblíbená Kilfenora bohužel nedávno změnila majitele a je momentálně zavřená, což většina z nás kvitovala velmi neradostně, stejně jako fakt, že nedorazil správce jjjjurda, s nímž by náš tým stálých správců byl zcela kompletní.

Restauraci vybral CMOTDibbler (já vím, že jsem to já, ale rád o sobě mluvím ve třetí osobě:o), věda že tam dobře vaří a je tam poměrně dost prostoru (zahrádka, horní patro, sklepení – to se zdálo nejpříhodnější). Na místě jsme (díky jeho úžasnému organizačnímu talentu) zjistili, že vysněné podzemní prostory otevírají až za více než hodinu, tak jsme se usadili nejprve ve vnitřní horní části, ke stolu tak zoufale malému, že jsme si stihli sotva objednat něco k pití a potřebovali jsme protáhnout odkrvené končetiny – k radosti personálu restaurace jsme se tedy jali i se svými nápoji stěhovat na zahrádku, kde jsme vyzkoušeli postupně hned dva stoly.

Odehrálo se zde mnoho kulturních akcí, počínaje přijetím kolemjdoucího červa jako oficiálního účastníka srazu, přes debatou nad obrázky Paula Kidbyho i talentovaných tvůrců z našich vlastních řad (melancholia.lupus, Moanrose, kravka007,...), až po recitaci poezie i prózy z fascinující publikace s velice pooutavým názvem Kniha o kundě (k jistě nemalé radosti zaměstnanců i hostů restaurace).

Potom, co nám počasí předvedlo všechny své vrtochy od „slunečno“ přes „větrno“ po „vypadá to na „déšť“, jsme se přeci jenom raději přesunuli do podzemí, kde jsme setrvali přibližně do té doby, abychom mohli následně vyprovodit Mel  na nádraží. Cestou jsme se zredukovali na hrstku odvážných, která se (také již celkem tradičně) vydala ke Kolíkovi, kde se za pomocí různých povzbuzovadel (cola, vodka, Fatherland, volejbal, šopák, Red Dwarf) pokoušela propít až k ránu, což se zdárně podařilo.

Poslední účastníci se rozjeli do svých domovů zhruba okolo šesté ranní hodiny (c.a.b.i.-ho  jsme odeslali kapku dřív vlakem do České Lípy – kapku nám ve vlaku usnul, tak to vzal zkratkou přes Děčín) a tím byl druhý sraz prohlášen za oficiálně ukončený.

Nezbývá než dodat, že na příští sraz se už všichni moc těšíme, a dá-li Offler, odehraje se ještě koncem tohoto léta – doufejme.

CMOTDibbler

PS: Fotky ze srazu naleznete zde