Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. Oficiální Sraz Zeměplochy

25. 1. 2007

První oficiální sraz Zeměplochy dne 16.12.2006

aneb  Kelti jdou

(pozn. místo jmen, jsou v celém textu použita uživatelská jména z Lide.cz)

 

 

Tak jsme se nakonec přeci jen dočkali. Po několika pokusech a dlouhém naléhání (a jedné polooficiální  spontánní akci u Tomášků) přišel konečně skutečný sraz naší milované místnosti. Sepsáním recenze nebyl pověřen ani jeden z našich talentovaných literátů (přesněji řečeno literátek**), ale prodejce uzenek (to jsme celí my). Tak tedy, jak to vlastně celé bylo?

 

Dnes už se dá těžko, určit, kdo byl vlastně iniciátorem celé akce. Po několika pokusech a naléhání (zejména ze strany melancholia.lupus) se organizace hrdinně ujal jjjjurda, který jí potom téměř okamžitě přenesl na CMOTDibblera, který tím záhy pověřil Lasheru (která tou dobou již nebyla u nás ani SS). Faktem zůstává, že se nám nakonec celou myšlenku podařilo dovést zdárně do konce. Lashera vybrala nádherné prostředí v pražské restauraci Kilfenora, která je celá zařízená v keltském stylu, takže stačilo si jí v duchu přejmenovat na Zašitý buben a mohli jsme se tam cítit jako doma.

 

Sraz byl určen na půl třetí. Domluvili jsme se na poměrně klasickém „srážecím“ bodu, a to na Václavském náměstí, přímo „pod ocasem“. Hlavními středobody srazu jsem měl být já a Lashera, takže jsme přirozeně oba dorazili až ve tři čtvrtě, kdy už byli prakticky všichni na místě (tuším, že po nás už dorazil pouze AdreX, který jel až z dalekých Černošic ). Nakonec, jsme se tedy sešli v této sestavě (abecedně):  AdreX, CMOTDibbler, Hanyou, jahodovypuding , jjjjurda, kravka007, Lashera, sediva.katka. Později dorazili ještě k.tomaskova5.5 a StoupaTom (i s jedním potomkem) a LilithDarkness. Z těch, kdo přislíbili účast, nedorazila pouze melancholia.lupus*.

 

Jelikož rezervace hospody se nám na poslední chvíli poněkud posunula oproti původnímu plánu, zapluli jsme nejprve do nedaleké pizzerie, kde jsme se (za asistence servírky, která se tvářila se jak kyselá prdel – asi už na nás čekala;o) postupně poznávali a oťukávali. Hned zpočátku bylo jasné, že neoficiálním vůdcem skupiny se stane Lashera, poněvadž je to zkrátka vůdčí typ (jinými slovy – nejukecanější stvoření, co znám). Jelikož bylo těsně před Vánocemi, tak sestry Šedivé (kravka007 a sediva.katka) nás obdarovaly perníčky a malými Velkými A’Tuin (vyrobené z jakéhosi blíže neurčitého, zaručeně nepoživatelného těsta) a jjjjurda se s námi podělil o čokoládového velikonočního zajíčka.

 

Posléze jsme se přesunuli do Kilfenory, což byl podnik vskutku nevídaných kvalit. Po schodech vyrůstajících z kmene obrovského umělého stromu, jsme sestoupili do příjemného šera svícemi ozářené umělé jeskyně, z reproduktorů se linula keltská hudba a na stolech se mezi listím nedbale povalovaly slánky a pepřenky  maskované jako kameny (na což jsme přišli až v momentě, kdy chtěla jedna nejmenovaná osoba hodit ten kámen po jiné nejmenované osobě a osolila půl lavičky).

 

Dali jsme si na rozehřátí cosi, čemu tam říkají žihadlo a je to převážně na bázi medoviny a potom něco chutného pivka značky Kelt (mladší pili colu – samozřejmě;o). K večeři jsme pojedli výtečný zvěřinový gulášek a asi tři tuny bramboráčků. Někdy kolem večeře dorazili Tomáškovi (k.tomaskova5.5 a StoupaTom) s prckem, kteří si dali prakticky jen kafe (prcek měl džus, samozřejmě) a za chvilku se zase ubírali k domovu. Později dorazila ještě LilithDarkness, která sice není zrovna skalní fanda Zeměplochy, ale (jak se ukázalo později) je skalní fanda medoviny. Po večeři došlo ke sborovému zpěvu Ježčí písně. Podařilo se nám to opravdu kvalitně. Myslím, že před takovým výkonem by snad utekla i stařenka Oggová:o))).

 

Někdy po desáté hodině nás jako na povel opustila veškerá mládež pod 18 let (Hanyou, jahodovypuding , kravka007 a  sediva.katka) a zbytek se jal celkem slušně prozkoumávat nápojový lístek (kromě jjjjurdy***, který nám celý večer lezl na nervy urputnou abstinencí). Ochutnali jsme asi tak pět různých druhů medovin (mezitím nás průběžně opustil ještě AdreX) a v blíže neurčitou ranní hodinu, jsme se rozhodli pro odchod, neboť skupinka, která měla pronajatý zbytek restaurace začala poslouchat opravdu ošklivou muziku (tuc tuc tuc…).

 

Lashera nám sehnala opravdu luxusní taxík za velice příznivou cenu (z Vinohrad do Krče za 0,- Kč) a zbytek noci jsme strávili u mě popíjejíce vše, co bylo po ruce a pojídajíce ementál a vanilkové rohlíčky. Tímto způsobem jsme se projedli a propili (a prokouřili) až k ránu a někdy kolem sedmé se všichni vytrvalci (jjjjurda, Lashera a LilithDarkness) rozjeli do svých domovů. Já jsem se pochopitenkě nikam nerozjel, neboť jsem již doma byl;o).

 

Pokud to tedy mohu posoudit, byla to akce velice podařená (a taky se mi docela dost  prodražila, neb mi bylo za trest uloženo platit všechny medoviny, ale to k tomu asi už tak nějak patří). Každopádně už se nemohu dočkat, až ji někdy zopakujeme:o)

 

CMOTDibbler

Poznámky m.l:

*Někteří lidé jsou moc zaměstnaní...a hlavně mají mmky, které jim ukládají příliš nákladné podmínky...ne, že bych se bránila....

**doufám, že to neměla být narážka na mě....:-)...ne nebyla, protože Kolík ví, že já to napsat nemohla!

***Správně Jurdo! Trpaslíci se neperou a nepijí!(Jurdí je typ Karotka)